Skimmer Havuz

Skimmer Havuz Skimmer Havuz Skimmer Havuz

Skimmer Havuz

Bir havuza ihtiyacınız var ama denge deposu ya da denge tankı gibi sistemler için yeriniz mi dar? O zaman bir havuz teknolojileri uzmanına yani havuzumolsun kadrolarına başvurmanızda fayda var. Havuz yapımında yıllardır inşa ettiğimiz tecrübe ve birikimi skimmer havuz ihtiyaçlarınız için hizmetinize sunuyoruz.

Skimmer havuz teknolojileri artık görece daha az kişinin kullanımına uygun bütün havuzlarda görülebilmektedir. Bu havuzların dolaşım sistemi olan skimmer sistemler havuz içinde yer alan suyu, doğrudan havuz filtresine yollar. Bu noktadan sonra sırasıyla su temizlenir, arıtılır ve havuza geri gönderilir. Kısaca su sirkülasyonu en kısa yoldan teknik biçimde sağlanır.

Ayrıca bahsi geçen sistemler emiş kanalıyla aralarında bir engel barındırmaz ve doğrudan su transferini mümkün kıldığı için ekstra hiçbir depo, tank gibi donanıma ihtiyaç duymaz. Skimmer sistemler, taşmalı havuz sistemlerinin en önemli alternatifidir. Ayrıca;

  • Kullanım kolaylığı,
  • Bakım rahatlığı,
  • Uzun ömrü,
  • Her bütçeye uygunluğu,

Gibi uzatılıp gidebilecek şekilde faydaları ve avantajları saymakla bitmez. Skimmer sistemler havuzun iç duvarına monte edilen sistemlerdir. Havuz suyu tam olarak burada yer alan skimmer haznesinin ortasında seviyelendirmelidir. Bunun için de bizimkisi gibi en iyi hesaplama uzmanlarına ihtiyaç duyulur. Çünkü bu sistemlerde havuz suyu seviyesinin hesaplanması hem çok önemli hem de zor bir iştir. Peki biz bu işi nasıl yaparız?

  • Önce müşterimize dar ağızlı, geniş ağızlı ve L tipi köşe skimmer çeşitlerini anlatır onun isteği ve ihtiyacına hangisinin uygun olduğunu belirleriz.
  • Arkasından rüzgâr yönü, skimmer sayısı ve su yükseltisi gibi derin hesaplara girişiriz.
  • Arkasından havuzun boyutu, tasarımı ve tesisatına en uygun şekilde skimmer sistemi inşa ederiz.
  • Üstelik bunları ister lineer kaplama havuzlara isterseniz de betonarme havuzlara skimmer yerleştirebiliriz.

Bizi şimdi arayın estetiğin modernizmle buluştuğu sistemleri ayağınıza getirelim!